Wiodący kreator nowoczesnych rozwiązań i technologii w obszarze transportu kolejowego i jego bezpieczeństwa poprzez wykorzystywanie efektu synergii i potencjału tkwiącego w klastrze

Członkowie Południowego Klastra Kolejowego

  1. Agencja Rozwoju Lokalnego S.A.
  2. AK CONSULTING
  3. ANA – COMP JACEK MENDALA
  4. Artur Dumin Freedom Katowice
  5. Biuro Rachunkowe Bilans Dorota Saczyńska Włodarczyk Kancelaria Podatkowo – Prawna
  6. CADM Automotive Sp. z o.o.
  7. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
  8. Centrum Naukowo – Dydaktyczne Transportu Kolejowego, Politechnika Śląska
  9. Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
  10. CONSEDO Magdalena Kutak
  11. CTL service Sp. z o.o.
  12. EKSPERTON
  13. Fabryka Przewodów Energetycznych S.A.
  14. FHU Maximet
  15. FOOZ Michał Kaźmierczak
  16. Grantus Sp. z o.o.
  17. GRUPA PFP – Produkcja Sp. z o.o
  18. Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych
  19. Instytut Metali Nieżelaznych
  20. Instytut Nauki o Materiałach, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej (kiedyś: Katedra Nauki o Materiałach)
  21. Instytut Spawalnictwa
  22. Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
  23. INTERLOGIC Sp. z o.o.
  24. Invest Eko Sp. z o.o.
  25. Investeko S.A.
  26. Investeko Serwis Sp. z o.o. (kiedyś CERTYFIKOWANA GIEŁDA ODPADÓW Sp. z o.o.)
  27. Jakub Tomczak Kancelaria Radcy Prawnego
  28. Katedra Transportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  29. KOLEJOWI.PL S.A.
  30. Krzysztof Piotrowski Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe VOOPER
  31. Laboratorium Kolejnictwa Sp. z o.o.
  32. Logsteel
  33. Lokotrain S.R.O
  34. Maris Marek Święs
  35. Mavex-Rekord Sp. z o.o.
  36. Neo-Tech Zakład Doświadczalno-Produkcyjno-Usługowy Ryszard Talarczyk
  37. NEWAG S.A.
  38. NIŻNIKOWSKI MARIUSZ Grupa PFP
  39. OLTIS Polska Sp. z o.o.
  40. OTTIMA – plus Sp. z o.o.
  41. Petrosoft Technnologie Informatyczne Sp. z o.o.
  42. Polskie Stowarzyszenie Telematyki Transportu
  43. PPM Sp. z o.o.
  44. PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERYJNO – BUDOWLANE ARMEX SP. Z O.O.
  45. Przedsiębiorstwo Prywatne TELETROM
  46. Przedsiębiorstwo Robót Torowych Porębski Andrzej
  47. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Koldrex 2
  48. RAPZ Sp. z o.o.
  49. Śląski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
  50. SOMAR S.A.
  51. Sped Trans Polska Sp. z o.o.
  52. Stowarzyszenie Ekspertów Biznesu
  53. Stowarzyszenie Polsko-Niemiecka Kolej Pasażerska
  54. Stowarzyszenie Południowy Klaster Kolejowy
  55. Sygnity S.A. (kiedyś: MAX Electronic)
  56. Symmetra Sp. z o.o.
  57. Tabor Dębica Sp. z o.o.
  58. TKP Silesia
  59. TSC KSZTYSZTOF SZYMAŃSKI
  60. UNIKONSULT POLSKA Sp. z o.o.
  61. USŁUGI ŚLUSARSKO-ELEKTRYCZNO-BUDOWLANE MARCIN KRZYŻANIAK
  62. USŁUGI TRANSPORTOWE ZBIGNIEW RODAK
  63. Wichary Technologies Sp. z o.o.
  64. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
  65. Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Humanistyczna w Bielsku-Białej
  66. Zakład Napraw Urządzeń Elektrycznych Władysław Chruślicki
  67. Zakłady Produkcyjno-Naprawcze Taboru Maszyn i Urządzeń TABOR M. Dybowski Sp. J.
 

"Utworzenie klastra kolejowego"
"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013."