Wiodący kreator nowoczesnych rozwiązań i technologii w obszarze transportu kolejowego i jego bezpieczeństwa poprzez wykorzystywanie efektu synergii i potencjału tkwiącego w klastrze

Członkowie Południowego Klastra Kolejowego

  1. ACM STUDIO Agata Mol
  2. Agencja Rozwoju Lokalnego S.A.
  3. AK CONSULTING
  4. ANA – COMP JACEK MENDALA
  5. Artur Dumin Freedom Katowice
  6. Biuro Rachunkowe Bilans Dorota Saczyńska Włodarczyk Kancelaria Podatkowo – Prawna
  7. CADM Automotive Sp. z o.o.
  8. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
  9. Centrum Naukowo – Dydaktyczne Transportu Kolejowego, Politechnika Śląska
  10. Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
  11. CONSEDO Magdalena Kutak
  12. CTL service Sp. z o.o.
  13. EKSPERTON
  14. Fabryka Przewodów Energetycznych S.A.
  15. FHU Maximet
  16. FOOZ Michał Kaźmierczak
  17. Grantus Sp. z o.o.
  18. GRUPA PFP – Produkcja Sp. z o.o
  19. Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych
  20. Instytut Metali Nieżelaznych
  21. Instytut Nauki o Materiałach, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej (kiedyś: Katedra Nauki o Materiałach)
  22. Instytut Spawalnictwa
  23. Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
  24. INTERLOGIC Sp. z o.o.
  25. Invest Eko Sp. z o.o.
  26. Investeko S.A.
  27. Investeko Serwis Sp. z o.o. (kiedyś CERTYFIKOWANA GIEŁDA ODPADÓW Sp. z o.o.)
  28. Jakub Tomczak Kancelaria Radcy Prawnego
  29. Katedra Transportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  30. KOLEJOWI.PL S.A.
  31. Krzysztof Piotrowski Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe VOOPER
  32. Laboratorium Kolejnictwa Sp. z o.o.
  33. Logsteel
  34. Lokotrain S.R.O
  35. Maris Marek Święs
  36. Mavex-Rekord Sp. z o.o.
  37. Neo-Tech Zakład Doświadczalno-Produkcyjno-Usługowy Ryszard Talarczyk
  38. NEWAG S.A.
  39. NIŻNIKOWSKI MARIUSZ Grupa PFP
  40. OLTIS Polska Sp. z o.o.
  41. OTTIMA – plus Sp. z o.o.
  42. Polskie Stowarzyszenie Telematyki Transportu
  43. PPM Sp. z o.o.
  44. PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERYJNO – BUDOWLANE ARMEX SP. Z O.O.
  45. Przedsiębiorstwo Robót Torowych Porębski Andrzej
  46. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Koldrex 2
  47. RAPZ Sp. z o.o.
  48. Śląski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
  49. SOMAR S.A.
  50. Sped Trans Polska Sp. z o.o.
  51. Stowarzyszenie Ekspertów Biznesu
  52. Stowarzyszenie Południowy Klaster Kolejowy
  53. Sygnity S.A. (kiedyś: MAX Electronic)
  54. Tabor Dębica Sp. z o.o.
  55. TKP Silesia
  56. TSC KSZTYSZTOF SZYMAŃSKI
  57. UNIKONSULT POLSKA Sp. z o.o.
  58. USŁUGI ŚLUSARSKO-ELEKTRYCZNO-BUDOWLANE MARCIN KRZYŻANIAK
  59. USŁUGI TRANSPORTOWE ZBIGNIEW RODAK
  60. Wichary Technologies Sp. z o.o.
  61. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
  62. Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Humanistyczna w Bielsku-Białej
  63. Zakład Napraw Urządzeń Elektrycznych Władysław Chruślicki
  64. Zakłady Produkcyjno-Naprawcze Taboru Maszyn i Urządzeń TABOR M. Dybowski Sp. J.
 

"Utworzenie klastra kolejowego"
"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013."